Peristyle Cave Cappadocia

Peristyle Cave Cappadocia, Kapadokya’nın kuşbakışına sahip Uçhisar Kalesi semalarında, sabah terasına çıktığınızda balonlara dokunabileceğiniz bir konumdadır. Hemen yakınında bulunan Güvercinlik Vadisi ile birlikte Kapadokya’nın doğasını keşfe başlayabilir ve rahat bir nefes alabilirsiniz. Konum kolaylığı ile birlikte çevre ilçelere; tarihi, kültürel ve doğal alanlara; müze ve ören yerlerine yürüyerek, günlük turlara katılarak, at-atv gibi aktivite araçlarıyla ulaşabilirsiniz.

Peristyle Cave Cappadocia beş mağara ve üç taş oda olmak üzere toplamda 8 odaya sahiptir. Odalarımız isimlerini Uranüs, Mars, Jüpiter, Satürn, Neptün, Merkür, Dünya ve Venüs gezegenlerinden almıştır.

Uranüs, Jüpiter isimli odalarımız banyo içerisinde; Venüs isimli odamız ise oda içerisinde jakuziye sahiptir. Mars ve Satürn isimli odalarımız şömineli olmakla birlikte, Satürn isimli odamızda ek olarak Türk Hamamı bulunmaktadır. Mars, Neptün, Merkür ve Dünya isimli odalarımızda standart duş düzeni bulunmaktadır.

Odalarımızda ücretsiz olarak Wi-Fi, check-in’de ikram edilen çay-kahve-su, banyo buklet malzemeleri, havlu ve terlik bulunmaktadır. Kahvaltımız, kahvaltı salonunda ya da terasımızda servis edilmekte olup, serpme olarak servis edilmektedir. Kahvaltı içeriği dönemsel olarak değişebilmektedir.

24 saat resepsiyon hizmeti ile birlikte bölgede yapılan bütün aktivite ve turların tamamı otelimizce hizmet edilmektedir. Sizleri ağırlamayı sabırsızlıkla beklemekte ve güzel anılar biriktirme heyecanı içerisindeyiz.

Peristyle, Bir avlu ya da bina çevresindeki ayrık sütunlu galeri veya portikli cephedir. Bir anıtın yüzünü süsleyen ayrık sütunların tümü, cephe revakı anlamına da gelebilir. Antik mimarlıkta tercih edilen bu tasarım tekniği, bulunduğu yapıya yarı açık bir mekansal hava vermektedir.

Peristyle, genellikle dikdörtgen biçimli oluşturulmuştur. Peristyle’ı meydana getiren sütunlar döneminin sanat anlayışına göre işlenir.

MÖ 5. yüzyılda kendini Yunan mimarisinde gösteren peristyle, MÖ 2. yüzyıldan itibaren Roma mimarisince de devralınmıştır.

0
Gezegen
0
Oda
0 +
Mutlu Misafir
tr_TRTürkçe